Karaman Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KMÜ, Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. NAMIK AK, KMÜ’NÜN HER GEÇEN GÜN BİLİM CAMİASI İÇİNDEKİ YERİNİ SAĞLAMLAŞTIRDIĞINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KMÜ, Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında
179 views
09 Eylül 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), uluslararası bilimsel bir veri tabanı olan Nature Index’e göre Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer aldı.

En saygın akademik dergilerde yayımlanan makaleleri tarayarak kurumları ve ülkeleri sıralayan dünyanın en prestijli veri tabanlarından Nature Index, 1 Mayıs 2020 ile 1 Nisan 2021 tarihleri arasını kapsayan raporunu yayımladı. Nature Index’e göre Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Türkiye’de Kimya Bilimleri alanında Bilkent ve Koç Üniversitesinin ardından 3’üncü sırada yer alırken genel sıralamada da 6’ncı olmayı başardı. Tıp, sağlık, kimya, Fiziksel Bilimler, Dünya ve Çevre Bilimleri ile ilgili sadece 82 saygın bilimsel derginin verileri dikkate alınarak bağımsız uzmanlar tarafından hazırlanan Nature Index raporu, en iyi bilimsel çalışma yapan üniversiteler listesi olarak da biliniyor. Listeye göre Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Fiziksel Bilimler ve Kimya alanlarında yaptığı bilimsel çalışmalarla Türkiye’den listeye dahil edilen 87 üniversite arasında kendine üst sıralarda yer buldu. KMÜ’lü akademisyenler saygın uluslararası dergilerde Fiziksel Bilimler kategorisinde 32, Kimya kategorisinde de 5 etkin bilimsel yayına imza atarak KMÜ’yü bir kez daha Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasına taşıdılar. Rapora göre KMÜ’lü akademisyenlerin gerçekleştirdiği bilimsel araştırmaların neredeyse yüzde 95’inin ise uluslararası iş birlikleri ile yürütüldüğü görüldü.

“KMÜ’nün bilim camiası içindeki yeri her geçen gün daha da sağlamlaşmaktadır”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, KMÜ’nün her geçen gün bilim camiası içindeki yerini sağlamlaştırdığını vurgulayarak, “Üniversitemiz öğretim elemanları tarafından yapılan üst düzey bilimsel çalışmalar, ulusal ve uluslararası kuruluşlarca değerlendirilerek üniversitemizin başarıları takdirle karşılanmaktadır. Bilimsel çalışmalarıyla bölgemize, ülkemize ve bilim camiasına katkı sunan tüm akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.