Karaman Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karaman’da Diş Hekimliği Fakültesi açılış için gün sayıyor

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ (KMÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET AKGÜL, AHMET KELEŞOĞLU DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDE İNCELEMELERDE BULUNARAK FAKÜLTEDE FİZİKİ VE AKADEMİK ANLAMDA YAŞANAN GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karaman’da Diş Hekimliği Fakültesi açılış için gün sayıyor
379 views
08 Aralık 2020 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinde incelemelerde bulunarak fakültede fiziki ve akademik anlamda yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Resmi Gazete’de 5 Aralık 2018 tarihinde yayımlanan kararla kurulan ve binası Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı tarafından yaptırılan fakülte, 2020-2021 dönemi itibariyle öğrencilerle buluşarak eğitim-öğretim hayatına başladı. Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinin faaliyete geçmesinin ve ilk öğrencilerini almasının ardından fakültedeki klinikler, diş üniteleri, havalandırma sistemleri, laboratuvarlar ve amfileri gezen Rektör Akgül’e Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Doğan Ilgaz Kaya, Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Selenge Akbulut ile Fakülte Sekreteri Uğur Erkan da eşlik etti.

Diş Hekimliği Fakültesinin yakında hasta kabulüne başlayacağını söyleyen Rektör Akgül, “Bir yıl önce temelini attığımız ve eylül ayında ilk öğrencilerini aldığımız fakültemizin fiziki ve akademik altyapısını tamamlamak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Üniversitemiz için olduğu kadar ilimiz için de son derece önemli bir akademik birim olan Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi, birkaç ay içinde hasta kabulüne başlayacaktır. En kısa sürede hastalarla buluşacak olan fakültemizin açılmasında emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’a, Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a, milletvekillerimize, Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı M. Sonay Gürgen’e ve bu süreçte bize destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Rektör Akgül, Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinin resmi açılışı ve hasta kabulü için gün saydıklarını belirterek, “Ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim-öğretim vermesi ve diş hekimleri yetiştirmesinin yanı sıra fakültemiz, halkımızın ihtiyaç duyacağı birçok tetkik ve tedaviye de olanak sunacaktır. Yakında resmi açılışını yapacağımız Diş Hekimliği Fakültemizin şimdiden ilimize ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.