Karaman Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karaman’da ’korona virüs’ seferberliği

RİSK HARİTASINDA TURUNCU KATEGORİDE YER ALAN KARAMAN’DA, KORONA VİRÜS KARŞI GÖRÜLMEMİŞ SEFERBERLİK BAŞLATILDI. KARAMAN VALİSİ MEHMET ALPASLAN IŞIK, BİN 200 KAMU PERSONELİYLE BİRLİKTE EV EV DOLAŞARAK VATANDAŞLARI VİRÜSE KARŞI UYARDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karaman’da ’korona virüs’ seferberliği
227 views
21 Mart 2021 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Risk haritasında turuncu kategoride yer alan Karaman’da, korona virüse karşı görülmemiş seferberlik başlatıldı. Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, bin 200 kamu personeliyle birlikte ev ev dolaşarak vatandaşları virüse karşı uyardı.

“Tüm vatandaşları tek tek uyaracağız”

Virüse karşı başlatılan seferberlik kapsamında Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık da, Üniversite Mahallesi’nde evleri tek tek dolaşarak vatandaşlara kendi eliyle hem maske dağıttı hem de kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Vali Işık, “Karaman’da virüsün başladığından beri, her türlü tedbiri elimizden geldiğince almaya çalıştık. Bu çerçeveden HES kodu kontrolü olsun diğer denetimler olsun, hepsi yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Fakat son çare olarak biz şunu düşündük, ev ev dolaşalım bu farkındalığı oluşturmaya çalışalım. Onun için sağlık müdürümüz ve diğer daire amirlerimizle birlikte, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bir günde ev ev dolaşıyoruz. Bu konuda şu anda bin 200 personelimiz sahadadır. Asıl hedefimiz tüm Karaman’ı dolaşıp bu farkındalığı oluşturmaktır. Ziyaret ettiğimiz vatandaşlarımıza hem maske dağıtıyoruz, hem de mutant denilen virüsün ne kadar hızlı yayıldığını anlatmaya çalışıyoruz. Karaman’daki virüs artışı Türkiye’deki artıştan geliyor. Bu sosyal hareketlilik olduğu sürece her il birbirinden etkilenecektir. İşte biz bunu en aza indirmek için ilimizi korumak için gereken her türlü tedbiri zamanında düşünüyoruz. Önceden tedbir alarak bunu önlemek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.