Karaman Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karaman’da eğitim camiasına ilk yardım eğitimi

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN ‘GÖREVİMİZ İLK YARDIM’ SLOGANIYLA EĞİTİM CAMİASINA YÖNELİK BAŞLATTIĞI İLK YARDIM EĞİTİMİ SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MEHMET ÇALIŞKAN, İBN-İ SİNA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET EDEREK ÇEVRİMİÇİ GERÇEKLEŞTİRİLEN EĞİTİME KATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karaman’da eğitim camiasına ilk yardım eğitimi
282 views
05 Şubat 2021 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ’Görevimiz İlk Yardım’ sloganıyla eğitim camiasına yönelik başlattığı ilk yardım eğitimi seferberliği kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek çevrimiçi gerçekleştirilen eğitime katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından ‘Görevimiz İlk Yardım’ sloganı ile 81 ilde başlatılan ilk yardım eğitimi seferberliği kapsamında Karaman’da öğretmenlere ilk yardım eğitimleri verilmeye başlandı. İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Öğretmeni Zeynep Saraç tarafından verilen çevrimiçi eğitime katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, okullarda oluşabilecek tehlikeli ve ani bir durumda öğretmenlerin uygulayacağı ilk ve ivedi müdahalenin önemli olduğunun altını çizdi. Çalışkan, okullarda görevli öğretmenlere, idarecilere ve diğer çalışanlarına ilk yardım konularında bilgilendirmeler yapılarak eğitimler verildiğini ifade etti.

Çalışkan, “İlk yardım eğitiminin insan hayatında ne kadar önemli olduğunu kazalarda, doğal afetlerde görüyor ve yaşıyoruz. İşte bu ani gelişen durumlara karşı öğretmenlerimizin hazırlıklı olması için bakanlığımız tarafından İlk Yardım Eğitimi Seferberliği başlatıldı. Bakanlığımızın talimatıyla başlatılan bu eğitimlerin öğretmenlerimize önemli kazanımlar sağlayacağını ümit ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan eğitim sonrası İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalar hakkında okul yöneticilerinden bilgiler aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.